CZ
DE
EN

Historie ...

Naše firma byla založena 1.2.1991 panem Františkem Šantou s oborem činnosti provádění vnitrostátní a mezinárodní nákladní dopravy. Původní sídlo od založení firmy bylo ve Velkých Hydčicích, kde jsme vybudovali i menší objekt se servisní dílnou a garážemi. Firma vlastnila 3 vozidla Avia 31 a prováděli jsme přepravy nákladů do hmotnosti 3 tuny.

V roce 2000 bylo založeno sdružení podnikatelů p. Šanty a p. Metličky pod názvem Idealsped. Byla pořízena vozidla Iveco 75 a Avia 75, která jsou schopna přepravit náklady do hmotnosti 3,5 tuny a až 18 europalet.

Na podzim roku 2003 naše firma zakoupila objekt na okraji Horažďovic a přesunula sem svou provozovnu z Velkých Hydčic. V novém objektu jsou velice dobré podmínky pro zajištění činnosti firmy, vlastníme administrativní budovu a velkoprostorovou halu se skladem, garážemi a autodílnou. V prostoru objektu je i dostatečná parkovací plocha pro všechna firemní vozidla.

V říjnu 2005 firma Idealsped pořídila návěsové a velkoobjemové soupravy, které jsou schopny přepravit náklady do hmotnosti 25 tun a do objemu 120 m3.

Činnost firmy Idealsped zůstává i nadále vnitrostátní a mezinárodní nákladní doprava. Mezinárodní přepravu provádíme například do těchto zemí: Slovensko, Německo, Rakousko, Polsko, Švýcarsko, Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Holandsko, Belgie, Velká Británie a další.

V současné době máme 14 automobilů. Jejich fotografie můžete vidět zde.